Rolls-Royce van Paul McCartney op veiling BCA

BCA Rolls Royce 78 lv20-4-18. Morgen wordt in Barneveld de Rolls-Royce Silver Shadow III geveild waarvan Paul McCartney in 1978 de eerste eigenaar werd.

BCA Rolls Royce 78 lv
Een Rolls-Royce is op zichzelf al iets bijzonders, maar als de eerste eigenaar van de veertig jaar oude Silver Shadow II Sir Paul McCartney is, dan mag met recht gesproken worden van een unicum. De auto, nieuw geleverd in 1978 aan de productiemaatschappij van McCartney, is een van de topstukken van de klassiekerveiling van BCA op zaterdag 21 april.
BCA Rolls Royce 78 la

De Rolls-Royce Silver Shadow II werd in december 1977 door Park Ward Motors in New York geleverd aan MPL Communications, het bedrijf van Sir Paul McCartney, leadzanger van de wereldberoemde popgroep Beatles. McCartney koos voor walnootbruine lak, gecombineerd met een klassiek beige lederen interieur.
BCA Rolls Royce 78 dash
Na ruim veertig jaar verkeert de auto, die sinds 1993 op Nederlands kenteken staat en slechts 89.433 mijl op de teller heeft staan, in een originele en ongerestaureerde staat. Bijzonder is dat de originele boorddocumentatie aanwezig is, waarin keurig door de dealer is ingevuld dat de auto op 22 december 1977 is verkocht aan MPL Communications.
BCA Rolls Royce 78 eigendomsbewijs
Face
Naast de fraaie Rolls-Royce met zijn bijzondere eerste eigenaar veilt BCA Autoveiling in Barneveld op zaterdag 21 april nog zo'n honderd klassiekers en youngtimers tijdens de jaarlijkse Klassiekerveiling. Het aanbod is zeer divers, van een T-Ford uit 1923 via een Ribbeleend uit 1957 tot een Corvette C4 uit 1985, uitgevoerd in de kleuren van de auto waarin Face uit de bekende tv-serie The A-Team reed. Of Face daadwerkelijk dit exemplaar heeft bestuurd, is helaas niet terug te vinden in de documentatie van de auto...

BCA Corvette C4 85 lv
De klassiekerveiling bij BCA in Barneveld op zaterdag 21 april is voor iedereen gratis toegankelijk vanaf 8.30 uur. De veilig start om 11.00 uur. Meer informatie is te vinden op: www.bca-autoveiling.nl/klassiekerveiling